Huvudkontoret

2014 flyttade vi in i ljusa och luftiga lokaler på Östermalmsgatan. Titta gärna in på en kopp kaffe om du har vägarna förbi!

Wilhelm Wohlfahrt

Wilhelm Wohlfahrt

Vd
Ulrika Teemant

Ulrika Teemant

Ekonomichef/v.vd
Marek Bekier

Marek Bekier

Europachef
Jan Borén

Jan Borén

Operativ chef/COO

Agneta Ekenberg

Agneta Ekenberg

HR manager
Carl Hansson

Carl Hansson

Säkerhets- och kvalitetsansvarig
Lars Rörick

Lars Rörick

Affärsutvecklare/Business development Manager
Arne Stokke

Arne Stokke

Business Development

Jan Ottosson

Projektledare

Stig Andersson

Projektledare

Rolf Jonson

Sakkunnig ATM-frågor

Utbildning

Camilla Lundell

Resurskoordinator

Resurskoordinator för utbildningsfrågor samt ansvarig för uppföljning av certifikat och giltighetstider.

camilla.lundell@acr-sweden.se

Björn Royne

Kursansvarig

Kursansvarig för OJTI-refresh, Assessment, Assessment refresh och utredarkurser.

bjorn.royne@acr-sweden.se

Marie Leisnert

Kursansvarig

Kursansvarig för ACR Transition Training

marie.leisnert@acr-sweden.se

Övriga områden

Emma Helgesson

Trendanalys

Ansvarig för analys och trendbevakning för flygsäkerheten.

emma.helgesson@acr-sweden.se

Göran Skirby

Tekniskt ansvarig

Ansvarig för flygplatsrelaterad teknik.

goran.skirby@acr-sweden.se

Björn Andersson

Simulator och AFIS

Simulatoransvarig och AFIS-sakkunnig

bjorn.andersson@acr-sweden.se

Mattias Welander

IT-ansvarig

Ansvarig för företagets IT.

mattias.welander@acr-sweden.se

Andreas Nyqvist

Flygvädertjänst

Ansvarig för flygvädertjänst

andreas.nyqvist@acr-sweden.se

Victoria Hansen

CISM

Sammanhållande för kamratstödjare.

victoria.hansen@acr-sweden.se

Helene Åberg

CISM

Sammanhållande för kamratstödjare.

helene.aberg@acr-sweden.se